CHOVATELSKÁ STANICE

"Z KRKONOŠSKÝCH SKAL"

Naše chovatelská stanice vznikla v domácím prostředí krkonošské chaloupky uprostřed přírody.

Rhodéský ridgeback je členem naší smečky již od roku 2002 a život bez psa (nebo fenky :-) ) RR si již neumíme představit.

Po odchodu našeho úžasného RR Atona Ranua byl další ridgeback jasnou volbou a v roce 2014 jsme si domů přivezli "Elzu" = Ellegant Eira Manwë. Elza je ze spojení skvělých rodičů, tatínek "Spooner" (Hakimba Spooner Fana Zulu) z Německa je klubovým šampiónem a šampionem Lucemburska a Belgie. Maminka "Zippy" (Tusani Happy Zippy) dodnes na výstavách sbírá výborná ocenění.

Výstavní předpoklady má Elza skvělé, což prokázala na mezinárodní výstavě psů v Praze v roce 2015 a získala hodnocení výborná a 3. místo. Místo běhání ve výstavním kruhu dává Elza (a především my) přednost běhání po lesích a loukách Krkonoš a nejen tam. Je to rodinný pes, který s námi cestuje, sportuje a ve volných chvílích se vyhřívá na sluníčku před chalupou nebo u kamen. Na plemeno z Afriky má překvapivě ráda sníh a vycházky s řáděním v prašanu jsou ty nejoblíbenější.

Tatínka pro náš první vrh jsme pečlivě vybírali, až jsme našli pana "dokonalého"! Jesper = F'Jasper od Řeky Novohrádky je nejen krásným výstavním psem, ale i pohodář do rodiny, který dokonce s páníčkem jezdí i na paddleboardu nebo na čtyřkolce :-)